

Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Zgłoszenie wysłane
Twoje zgłoszenie nie może zostać wysłane
Napisz swoją opinię
Recenzja została wysłana
Twoja recenzja nie może być wysłana
- Test przeznaczony jest do samokontroli
- Etykieta, oznakowanie, instrukcja obsługi oraz interfejs użytkownika są w języku polskim
- Certyfikat CE 0123
- Produkt zawiera deklarację zgodności UE
- Oferowany produkt jest wyrobem medycznym jednorazowego użytku oznaczonym znakiem CE. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Opis
Test krew utajona w kale (FOB) to wyrób medyczny do samodzielnego użytku, umożliwiający diagnostykę różnych chorób przewodu pokarmowego.
Zawartość opakowania
W zestawie znajdują się: saszetka z testem kasetkowym, papierowa podkładka i aplikator do pobierania próbki, pojemnik z odczynnikiem oraz instrukcja użycia.
Działanie
Na membranie testu umieszczone zostały specyficzne przeciwciała przeciwko antygenowi ludzkiej hemoglobiny. Dzięki temu wykrywane są nawet niewielkie ilości ludzkiej krwi, które nie są widoczne makroskopowo - dokładność badania wynosi 99,1%.
Test nie wykrywa antygenów hemoglobiny krwi zwierzęcej (wołu, świni, kurczaka, indyka, kozy, konia i królika) dzięki czemu nie jest konieczne stosowanie specjalnej diety przed jego wykonaniem.
Przeznaczenie produktu
Produkt przeznaczony jest przede wszystkim dla osób po 50 roku życia, w celach profilaktycznych oraz jako pomoc w diagnostyce chorób przewodu pokarmowego tj.: wrzodziejące zapalenie jelita grubego, inne choroby zapalne jelit, polipy oraz nowotwory jelita grubego.
Wskazania
Zaleca się wykonanie badania jeśli u pacjenta występują bóle żołądka, uczucie ciężkości, nagły spadek masy ciała, a także jeśli posiada predyspozycje rodzinne do występowania raka jelita grubego.
Osobom po 50 roku życia zaleca raz do roku profilaktyczne wykonywanie testu jako przesiewowe badanie w kierunku nowotworów jelita grubego.
Sposób użycia wyrobu medycznego
1. Wypróżnij się na podkładkę do pobierania próbki dołączoną w zestawie.
2. Za pomocą aplikatora pobierz próbkę i umieść ją w pojemniku z odczynnikiem.
3. Nanieś 2 krople na okienko na próbkę S i odczekaj 5 minut.
4. Odczytaj wynik.
Obecność dwóch barwnych pasków (jeden w polu testowym T, drugi w polu kontrolnym C) oznacza wynik pozytywny - w próbce wykryto obecność krwi. Obecność tylko jednego paska w polu kontrolnych C wskazuje na wynik negatywny, natomiast obecność paska w polu testowym T i brak paska w polu kontrolnym C oznacza, że test jest nieprawidłowy i należy go powtórzyć
Uwagi i środki ostrożności
Zamoczenie płytki, pobranie zbyt małej ilości próbki lub dodanie niewłaściwej ilości odczynnika na pole S może być przyczyną uzyskania nieprawidłowego wyniku.
Wyniki pozytywne lub budzące niepokój należy skonsultować z lekarzem.
W przypadku uzyskania wyniku negatywnego przy jednoczesnym występowaniu objawów ze strony układu pokarmowego należy skonsultować się z lekarzem.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.