

Opatrunek Sorbact skutecznie wiąże bakterie i grzyby, wspomagając leczenie ran trudnogojących się oraz zakażeń grzybiczych dzięki unikalnej powierzchni hydrofobowej.
Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Zgłoszenie wysłane
Twoje zgłoszenie nie może zostać wysłane
Napisz swoją opinię
Recenzja została wysłana
Twoja recenzja nie może być wysłana
Sorbact - opatrunek na rany trudnogojące się.
Mechanizm działania Sorbact oparty jest na wiedzy, że powierzchnie hydrofobowe (odpychające wodę) wiążą się ze sobą. Większość patogennych bakterii i grzybów wywołujących choroby posiada hydrofobową powierzchnię i dlatego wiąże się z powierzchnią Sorbact.
Wskazania: Leczenie różnego typu zanieczyszczonych, sączących się, skolonizowanych i zainfekowanych ran, niezależnie od przyczyny. Sorbact może być także stosowany w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia „czystych” ran lub w leczeniu zakażeń grzybiczych w fałdach skórnych.
Sorbact wiąże takie bakterie jak: Staphylococcus aureus, Streptococci, E. coli, Pseudomonas oraz grzyby, takie jak Candida albicans.
jest ważne, aby tkanina Sorbact miała bezpośredni kontakt z raną lub z miejscem zakażonym grzybami (zielona powierzchnia musi przylegać do rany lub miejsca zakażonego grzybami).
Rany - częstość zmiany opatrunku: raz dziennie do dwóch razy na tydzień, zależnie od ilości wysięku lub obecności zakażenia.
Rany powierzchowne sączące się:
1. Oczyścić ranę, zgodnie z zaleceniami.
2. Delikatnie przyciskać powierzchnię rany okrągłym gazikiem Sorbact. Zaleca się zmieniać gazik kilka razy
3. Przykryć ranę opatrunkiem adsorbującym Sorbact (zieloną powierzchnią do rany).
4. Przymocować opatrunek plastrem lub bandażem.
Rany głębokie sączące się.
1. Oczyścić ranę, zgodnie z zaleceniami.
2. Delikatnie przyciskać powierzchnię rany okrągłym gazikiem Sorbact. Zaleca się zmieniać gazik kilka razy.
3. Rozwinąć jeden lub kilka kompresów lub taśmę z gazy Sorbact i wypełnić niszę rany (nie upychać). Przykryć ranę opatrunkiem adsorbującym Sorbact (zieloną powierzchnią do rany).
4. Należy zawsze zostawić fragment opatrunku poza niszą głębokiej rany, co ułatwi jego późniejszą wymianę.
Przetoki.
1. Do przetoki włożyć taśmę z gazy odpowiedniego rozmiaru. Jeśli trzeba pociąć taśmę, należy złożyć ją na pół i włożyć do przetoki, zostawiając oba końce na zewnątrz otworu przetoki. Przykryć opatrunkiem adsorbującym Sorbact (zieloną powierzchnią do rany).
Zakażenia grzybicze w fałdach skóry.
1. Na powierzchnię zakażoną grzybami nałożyć szeroką taśmę z gazy lub kompres. Przymocować za pomocą bielizny (biustonosz, majtki, slipki). Jeśli to konieczne - dodatkowo przymocować plastrem, na zewnątrz zakażonej powierzchni.
2. Zmieniać opatrunek codziennie. Kontynuować leczenie jeszcze kilka dni po ustąpieniu objawów.
Zakażenia grzybicze między palcami stóp.
1. Umieścić taśmę z gazy 2 cm x 50 cm pomiędzy palcami stóp (luźno, tzw.„zygzakiem”) i przymocować do górnej powierzchni stopy.
2. Zmieniać opatrunek codziennie.
Sorbact nie należy używać razem z tłustymi maściami stosowanymi na rany lub na miejsca zakażone grzybami, ponieważ takie skojarzone leczenie może być mniej skuteczne.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Ważne informacje dotyczące wyrobu medycznego:
- Wyrób medyczny - posiada oznakowanie CE.
- Posiada deklarację zgodności UE
- Zawiera instrukcję obsługi w języku polskim
- Zawiera etykietę w języku polskim
Przechowywanie oraz transport wyrobów medycznych są zgodne z warunkami określonymi przez producenta.
Opatrunek Sorbact skutecznie wiąże bakterie i grzyby, wspomagając leczenie ran trudnogojących się oraz zakażeń grzybiczych dzięki unikalnej powierzchni hydrofobowej.